Články

Cviky pro přímé a šikmé břišní svaly

Aktivní člověk se vyznačuje zdravou životosprávou, dobrou kondicí a vypracovanou postavou. Široká ramena, pevná záda, mohutné paže, nebo vypracovaný zadeček a dobře tvarované nohy jsou primárními oblastmi, na které se při cvičení zaměřujeme. Dokonalý vzhled ale nikdy není kompletní, jestliže chybí štíhlé a pevné břicho.

Pravidla pro redukci hmotnosti

Pravidla pro redukci hmotnosti

Vyzkoušeli jste už nesčetně diet a stále bez úspěchu? Hladovíte celé dny, a přesto přebytečná kila nemizí? Bohužel jste možná zbytečně ztráceli čas. Zastavte se na chvíli ve Vaší urputné snaze a čtěte. Vše, co potřebujete k úspěchu a k dosažení vysněného cíle, jste totiž právě a pouze vy.

Pravidla pro objemový trénink

Pravidla pro objemový trénink

Stejně tak, jako velice často míváme problémy s přebytečnými kily, tak také některé z nás může trápit naopak jejich nedostatek.

Sacharidy jako palivo pro náš organismus

Sacharidy jako palivo pro náš organismus

Naše tělo je jako stroj. Když mu dáváme to, co potřebuje, tak všechna ozubená kolečka pracují tak, jak mají a šrouby vše pevně drží pohromadě. Každý stroj ale nejlépe funguje, jen když má dostatek správného paliva. Uhodnete, co je tím lidským „palivem“ a zároveň hnací silou našich těl?

Buď fit! Cvičení pro Hamstringy a hýždě

Buď fit! Cvičení pro Hamstringy a hýždě

Hamstringy je souhrnný výraz pro svaly zadní strany stehna. Ty zajišťují flexi v koleni a extenzi v kyčli (více viz Svaly nejprve pochopit, pak použít). Tyto svaly mají sklony ke zkracování, proto bychom je měli velice často protahovat. Hýždě se také skládají z více svalů (viz níže). Jejich funkcí je mimo jiné extenze v kyčli.

Svaly nejprve pochopit, pak použít

Svaly nejprve pochopit, pak použít

Chceme-li dodržovat zásady zdravého životního stylu, tak musíme pečovat o své tělo. Musíme mu dodávat látky, které potřebuje a procvičovat jej. V nejlepší kondici je naše tělo ve 20 letech a bez tréninku od tohoto věku kondice pozvolna kles

Snídaně je základ dne!

Snídaně je základ dne!

Díky médiím již víme, že „snídaně je základem dne“, a že ji nesmíme opomíjet. Víme ale také proč? Víme, co by měla obsahovat a z jakého důvodu?

Úvod a závěr tréninku – zbrklost se nevyplácí

Úvod a závěr tréninku – zbrklost se nevyplácí

Začít sportovat je beze sporu dobré rozhodnutí. Pohybová aktivita nám přináší nesčetně benefitů. Odborné studie vědeckých pracovníků dokazují, že v optimální míře svědčí jak našemu fyzickému, tak také psychickému stavu. Však i módní trendy upřednostňují vypracovaná mužská těla a štíhlé ladné ženské postavy.

Jo-Jo efekt jako chyba při hubnutí

Jo-Jo efekt jako chyba při hubnutí

V současné době, snad víc než kdy předtím v historii, si naše populace začíná všímat své hmotnosti. Je tomu tak především ze dvou důvodů. Tím prvním jsou moderní trendy, které vyžadují štíhlé postavy a ostré rysy a tím druhým je fakt, že jako národ patříme mezi špičky ve výskytu nadváhy a obezity.

Hubnutí jako součást životního stylu

Hubnutí jako součást životního stylu

Doba, ve které žijeme je dobou blahobytu a nadbytku. Máme možnost vybírat si ze stovek druhů potravin a prodejci nám mnohdy i přivezou nákup až do domu, jen když utratíme naše peníze právě u nich

Jak je to s těmi bílkovinami?

Jak je to s těmi bílkovinami?

Výživa je nedílnou složkou života každého z nás. My všichni každý den musíme přijmout určité množství živin, které doplní našemu tělu energii a látky, které nezbytně potřebuje pro svou činnost.

Vláknina a hubnutí

Vláknina a hubnutí

Proč je vláknina doporučována při hubnutí a může doopravdy při úpravě hmotnosti nebo obsahu tělesného tuku pomoct? A má vláknina nějaké další zdravotní přínosy?

Len setý

Len setý

Většina z nás si při slově len vzpomene na Krtečka a jeho kalhoty - kalhoty s kapsami. A tím také u mnohých končí znalost využití lnu, snad ti starší ještě vzpomenou kvalitní lněné látky, ale jíst semena lnu? Výrobci zdravé výživy k rozšíření konzumace lněných semen také nijak nepřispívají. Důvod je prozaický a jednoduchý. Len není žádnou cizokrajnou rostlinou, jeho cena je nízká a tak by masivní kampaň a prodej nevedly k závratným ziskům.

Proteiny a jejich správné dávkování

Proteiny a jejich správné dávkování

Někdy samotný pojem dávkování proteinů může vnášet zmatek do řad začátečníků a u některých takový zmatek může pokračovat i v době, kdy již začátečníky nejsou. Předně je nutné si uvědomit, že dávkovat příjem proteinů znamená započíst veškerý denní příjem bílkovin.

Slunečnicová semínka

Slunečnicová semínka

V předchozím článku o olejnatých semenech a ořeších všech druhů a velikostí jsme se mohli dozvědět základní informace. Proč vůbec tyto potraviny konzumovat a zda mají nějaký přínos ve sportovní výživě i přes svůj vysoký obsah tuků. V tomto článku zjistíte, zda levná semena slunečnice mají nějaký přínos jak pro zdraví běžných konzumentů, tak sportovců.

Ořechy a olejnatá semínka ve výživě.

Ořechy a olejnatá semínka ve výživě.

Tento článek slouží jako základní orientace pro ty, kteří stále pochybují o tom, zda ořechy a semena do svého jídelníčku vůbec zařadit.

BCAA jak efektivně užívat?

BCAA jak efektivně užívat?

BCAA Branched-Chain Amino Acids, nebo aminokyseliny s rozvětveným řetězcem. BCAA jsou esenciální aminokyseliny L-leucin, L-valin a L-isoleucin. Tyto aminokyseliny jsou pro lidské tělo nepostradatelné (esenciální) a organismus si je nedokáže sám vytvořit.

Proteinová dieta

Proteinová dieta

Proteinová dieta nebo bílkovinná dieta je posledních několik let velice populární, kde zejména na facebooku vznikly stovky fanpage

Jaký protein vybrat?

Jaký protein vybrat?

Zorientovat se v rozmanitém světě proteinových přípravků může být na první pohled velice obtížné. Na trhu existuje nepřeberné množství proteinových přípravků různých značek, které se liší zdrojem bílkovin, technologií zpracování, nebo koncentrací bílkovin.

Chlorella, vše co potřebujete vědět

Chlorella, vše co potřebujete vědět

Chlorella je velice populární doplněk stravy, využívaný pro své detoxikační schopnosti, vysoký obsah chlorofylu, vitamínů a minerálů.

Je sója a sojový protein dobrá volba?

Je sója a sojový protein dobrá volba?

Jako další využívaný zdroj živin v doplňcích výživy je sója. Je sója opravdu tou nejvíc zdraví prospěšnou rostlinou a může být konzumována v jakémkoli množství a jakékoli úpravě, tedy i doplňcích sportovní výživy?

Beef protein

Beef protein

Hovězí maso je v oblasti výživy velmi ceněné a biologicky se řadí mezi nejhodnotnější druhy masa. Jak kvalitní jsou proteinové přípravky, které se vyrábí z hovězích bílkovin - beef proteiny?

Jak užívat a dávkovat gainer

Jak užívat a dávkovat gainer

Užívání a dávkování gaineru, především záleží na Vašem cíly a metabolismu resp. somatotypu. Nicméně, není to tak složité, jak by se mohlo na první pohled zdát.

Whey proteiny

Whey proteiny

Protein, jako označení proteinových doplňků výživy, je nejběžnější označení pro všechny suplementy, které mají zajišťovat doplnění bílkovin. Jaké proteiny, ale můžeme v takovém přípravku najít nebo jaké jsou nejlepší? Z jakých zdrojů mají pocházet a jaké jsou nejlepší technologie výroby těchto suplementů? O tom se dozvíte v tomto článku.

Proteinová nebo nízko sacharidová dieta

Proteinová nebo nízko sacharidová dieta

"Budete se cítit fit a zlepšíte své zdraví během několika týdnů ". Tak toto, tvrdí autoři této nízko-sacharidové diety, která se v knižní podobě stala bestsellerem.

Vápník a jeho přínosy

Vápník a jeho přínosy

Vápník jako jeden z nejdůležitějších prvků stravy rovněž patří mezi nejhojněji zastoupený. Podílí se na tvorbě kostí a zubů. Jeho nedostatek se projevuje známou osteoporózou - tedy řídnutím kostí. K zajištění dostatečné mineralizace kostí, ale nestačí pouhý dostatečný příjem vápníku ve stravě.

Nezapomínejte na železo.

Nezapomínejte na železo.

Železo (Fe) patří mezi jedny z nejdůležitějších minerálů v lidském těle. Nedostatek železa, tedy anémie, je považována za nejčastější nutriční problém ve světě. V rozvojových zemích může být nutriční anémií postiženo kolem 40% populace.

Jaký gainer vybrat?

Jaký gainer vybrat?

Gainer nebo také sacharidový nápoj je určen k dodání energie a živin potřebných pro růst nebo regeneraci svalů. Zjednodušeně si gainer můžete představit jako efektivní, rozpustné jídlo.

Detoxikační řasa bohatá na živiny.

Detoxikační řasa bohatá na živiny.

Ano, řeč bude opět o řase zvané Chlorella. Tento přírodní superfood (ideální kombinace živin) může být použit jako univerzální doplněk stravy s detoxikačními vlastnostmi. Chlorellu a její produkty najdete ve formě prášku i tablet.

Pomůže nám zelený čaj zhubnout?

Pomůže nám zelený čaj zhubnout?

Důkazy ukázaly, že extrakt ze zeleného čaje je účinný bylinný prostředek vhodný pro regulaci hmotnosti a který také pomáhá regulovat hladinu cukru v krvi (diabetes mellitus 2. typu).

Antioxidant nazývaný MitoQ, porazí roztroušenou sklerózu

Výzkumníci z Oregon Health & Science University zjistili, že antioxidant navržený vědci před desítkami let k boji proti volným radikálům, u myší významně pomáhá léčit příznaky roztroušené sklerózy.

Je chlorella bezpečná?

Je chlorella bezpečná?

Chlorellu si lidé kupují pro zlepšení jejich zdraví a vitality, ale hlavně pro očistu organismu. O to překvapující byly informace o obsahu těžkých kovů v těchto produktech. Významný americký server, proto provedl analýzu těchto výrobků, s cílem zjistit jejich kontaminaci. Jaká je, tedy skutečnost, víte co opravdu jíte?

Nachlazení a chřipka

Nachlazení a chřipka

Prevence je lepší než léčba, to je známé pravidlo, ale jak se bránit chřipce a nachlazení?

Vyvážená strava nestačí

Značné množství článků, ať psaných odborníky, nebo laiky pro začínající sportovce, nebo jen ty, kteří chtějí žít "zdravě" doporučují pestrou a vyváženou stravu. Mnohdy může člověk nabýt dojmu a některé články jsou tak zaměřené, že pestrá strava stačí. Je tomu doopravdy tak i v dnešní době?

Yucca velká konkurence chlorelly

Yucca velká konkurence chlorelly

Yucca je odolná rostlina s dužinatými listy a nádherným květem. Vzhledem může připomínat palmu a proto se využívá i jako okrasný solitér. Na světě je popsáno více než 40 druhů! Vyskytuje se na americkém kontinentě a to v jižních částech USA, v Mexiku a v severní části Střední Ameriky

Podpořte své úsilí zhubnout!

Podpořte své úsilí zhubnout! Na trhu se nachází široká paleta různých přípravků slibujících zázračné účinky. Jaká je ale pravda? Má smysl za něco takového utrácet peníze?

Acai Berry - nový trend ve zdravé výživě

Acai Berry - nový trend ve zdravé výživě Accai Berry je plod palmy známé jako Açaí. Jde o výjimečnou rostlinu, vyskytující se v oblasti amazonských deštných lesů. Tato oblast zahrnuje v podstatě celou Amazonii a oblast Paraná. Její plody (bobule) rostou v trsech čítající téměř tisíc kusů, sklízejí se dvakrát ročně. Bobule mají průměr mezi jedním až dvěma centimetry, jsou tmavě purpurové barvy a vynikající chuti, která připomíná čokoládu s příchutí lesních plodů.

Rakytníkový olej - vzácný olej s vitaminy

Rakytníkový olej - vzácný olej s vitaminy

Zachovat si zdraví znamená začít včas řešit poruchy ve vašem organismu, které s léty přibývají. Ženy jsou tím zaskočeny více než muži, protože mají dojem, že tím ztrácejí kontrolu nad svým tělem. Jsou také ochotny diskutovat o tom, jaký způsob řešení poruch je pro ně bezpečnější a častěji využívají prostředky přírodní medicíny. Proto je pro ně prospěšné seznámit se s účinky oleje z plodů rakytníku řešetlákového.

Hlíva ústřičná a probiotika - ideální spojení pro posílení organizmu

Odborníci už mnoho let mluví o obdivuhodných zdravotních účincích hlívy ústřičné. Tato výjimečná houba je bohatým zdrojem celé řady přírodních, lidskému organizmu prospěšných látek. Radí ji proto začlenit do našeho běžného jídelníčku, stejně jako doporučují také užívání probiotik. Ta jsou potřebná pro zachování zdravé střevní mikroflóry, kde se rozhoduje o ochraně 70 % buněk imunitního systému.

HLÍVA ÚSTŘIČNÁ a její účinky jako zdraví prospěšné houby

HLÍVA ÚSTŘIČNÁ a její účinky jako zdraví prospěšné houby

HLÍVA ÚSTŘIČNÁ a její účinky jako zdraví prospěšné houby Lékařské výzkumy v různých zemích a kulturách mají jedno společné: potvrzují, že hlíva ústřičná je nesmírně vzácnou houbou. Zázraků v přírodě je bezpočet, jen se na ně zadívat a pak je využít. Platí to také ohlívě ústřičné. Tato dřevokazná houba byla donedávna považována jen za jakousi lahůdku, ale lékařské výzkumy ukázaly, že v ní je ještě něco mnohem vzácnějšího: je nesmírně zdravá.

Potřebujete poradit?


E-mail email: obchod@elvita.cz

V případě dotazů nás neváhejte
kontaktovat. Rádi poradíme.

Copyright © www.elvita.cz, provozováno na systému tvorba e-shopu a pronájem e-shopu Shop5.cz

© www.elvita.cz

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace