Antioxidant nazývaný MitoQ, porazí roztroušenou sklerózu

Výzkumníci z Oregon Health & Science University zjistili, že antioxidant navržený vědci před desítkami let k boji proti volným radikálům, u myší významně pomáhá léčit příznaky roztroušené sklerózy.

Antioxidant - tzv. MitoQ se vždy jevil slibně v boji proti neurodegenerativním onemocněním. Avšak toto je poprvé, kdy bylo prokázáno, že významně zvrátil průběh roztroušené sklerózy. Objev by tedy mohl vést ke zcela novému způsobu léčby roztroušené sklerózy, která postihuje více než 2,3 milionu lidí na celém světě.

Roztroušená skleróza vzniká, když imunitní systém organismu útočí na myelin - ochranný plášť obklopující nervová vlákna v centrálním nervovém systému. Výsledné symptomy mohou zahrnovat rozmazané vidění, slepotu, ztrátu rovnováhy, nezřetelná řeč, třes, snížená citlivost a problémy s pamětí či koncentrací.

Výzkum byl publikován v prosincovém vydání Biochimica et Biophysica Acta Molecular Basis of Disease. Výzkumný tým vedl P. Hemachandra Reddy , Ph.D. , mimořádný vědec na poli neurověd působící na OHSU's Oregon National Primate Research Center.

Během této studie, výzkumníci u myší vyvolali onemocnění zvané experimentální autoimunitní encefalomyelitida, nebo EAE, který je velmi podobné roztroušené skleróze u člověka. Rozdělily myši do čtyř skupin: skupina pouze s EAE. Skupina s EAE, později ošetřena antoxidantem (MitoQ). Třetí skupina, která byl nejprve podáván antioxidant ( MitoQ), později vyvoláno EAE  a čtvrtá " kontrolní " skupina myší bez EAE a bez jakéhokoliv dalšího ošetření.

Během testů se prokázal pozitivní vliv antioxidantu MitoQ, kdy nejlepší výsledky vykazovala skupina, které byl MitoQ podáván před vznikem onemocnění.
"MitoQ také výrazně snižuje zánět neuronů a snižuje demyelinizace " řekl Reddy . "Tyto výsledky jsou opravdu zajímavé. Mohlo by to otevřít nové možnosti v boji proti roztroušené skleróze. "

Velkou výhodou MitoQ, na rozdíl od mnoha nových léků je to, že byl v průběhu let prověřen řadou klinických studií. Již na konci roku 1990, výzkumníci testovali MitoQ pro jeho schopnost snížit oxidační poškození mitochondrií .
" Zdá se, že MitoQ rychle vstupuje do nervové mitochondrie, vychytává volné radikály a tím snižuje oxidační poškození vyvolávané probíhajícím zánětem a udržuje nebo dokonce zvyšuje energii v postižených nervových buňkách " řekl Reddy . Existuje tedy naděje, že antioxidant  MitoQ by mohl pomoci při léčbě neurodegenerativních onemocnění, jako je Alzheimerova a Parkinsonova choroba. Studie hodnotící jeho přínos při léčbě těchto chorob dále probíhají.

Zdroj:
www.ohsu.edu
www.sciencedaily.com
 

 

Komentáře k Antioxidant nazývaný MitoQ, porazí roztroušenou sklerózu

1
13.2.2017 20:18
hello

má s mitoq někdo zkušenost?

Vložit komentář

Jméno
Email ( email není zveřejněn )
Váš příspěvek   ( Fotky můžete vložit po odeslání příspěvku. )
opiště kód
antispam
     Více informací
Potřebujete poradit?


E-mail email: obchod@elvita.cz

V případě dotazů nás neváhejte
kontaktovat. Rádi poradíme.

Copyright © www.elvita.cz, provozováno na systému tvorba e-shopu a pronájem e-shopu Shop5.cz

© www.elvita.cz

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace