Přípravky s obsahem BCAA

BCAA jsou větvené esenciální aminokyseliny Isoleucin, Leucin a Valin. Tyto BCAA představují většinu hlavních aminokyselin tvořících svalovou tkáň. Během tréninku nebo fyzické námahy dochází k jejich vyčerpání a následné devastaci svalové hmoty. Užívání BCAA je proto nezbytné pro všechny sportovce a fyzicky zatěžované jedince, kdy BCAA působí jako ochrana svalové hmoty před devastací, podporují regeneraci a jsou nezbytné pro tvorbu svalové hmoty. Aminokysleliny BCAA v této kategorii najde rozděleny dle jednotlivých forem od tekuté BCAA, BCAA instant až po klasické kapsle.

Výrobce: Řadit podle: Zobrazení:
 
Amix BCAA MegaFuel 6000 12 x 150 ml
Aspatan free
Dostupnost: dle varianty
Cena s DPH od399,- CZK

Při výběru BCAA zkontrolujte zastoupení jednotlivých aminokyselin. Optimální poměrné zastoupení jednotlivých aminokyselin je 2 : 1 : 1 (leucin, isoleucin a valin). V případě BCAA by se vždy mělo jednat o formu volných aminokyselin (L-leucin, L-valin a L-isoleucin).

Proč jsou BCAA důležité

  • BCAA chrání svalovou hmotu před devastací během tréninku nebo fyzické zátěže
  • podpora regenerace po tréninku
  • BCAA se podílí na tvorbě svalové hmoty
  • mají vliv na zvýšení síly a výkonnosti

Zajímavé fakta o BCAA:

  • BCAA jsou ve svalové tkání využívané podobně jako glykogen k zajištění energie. Dostatek BCAA před tréninkem tedy omezí produkci kyseliny mléčné při zátěži.
  • BCAA jsou jako první z aminokyselin využívány k regeneraci svalové hmoty po tréninku.
  • při dávkování BCAA je vždy potřeba přijímat všechny tyto aminokyseliny společně a v optimálním poměru. Pokud jedna aminokyselina chybí, ostatní nemohou být optimálně využity a užívání BCAA není efektivní.
Copyright © www.elvita.cz, provozováno na systému tvorba e-shopu a pronájem e-shopu Shop5.cz

© www.elvita.cz

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace