Sacharidy a gainery

Sacharidy resp. gainery jsou suplementy určené pro dodání potřebné energie a živin, nezbytných k vytvoření podmínek pro nárůst svalové hmoty. Gainer pomáhá při nárůstu svalové hmoty, ale i při regeneraci organismu po fyzické zátěži. Gainer je proto především určen do objemové fáze pro sportovce, kteří obtížně nabírají svalovou hmotu. Velké uplatnění má gainer i u osob s vyšším výdejem energie, kdy pomůže doplnit a zkvalitnit příjem důležitých živin, čímž výrazně podpoří regeneraci. Najdete zde nejúspěšnější gainer jako PVL Mutant Mass, řadu Carbojet od Amixu nebo Royal Mass.

Řadit podle: Zobrazení:
Výběru neodpovídá žádná položka

Jaký gainer vybrat?

U výrobků sledujte především:

  • Obsah a zdroj bílkovin, vyhněte se nekvalitním a levným zdrojům např.: sušené mléko,  sušená syrovátka, sója atd...
  • Obsah a zdroj sacharidů, kdy kvalitní gainery obsahují většinu složitých sacharidů s pozvolným uvolňováním.
  • Vyhněte se produktům s vysokým obsahem laktózy a fruktózy tato kombinace bude způsobovat zažívací potíže
  • Více důležitých parametrů při výběru gaineru je uvedeno v článku: Jaký gainer vybrat

Zvažte také, zda chcete produkt s obsahem kreatin monohydrát, nebo si jej budete dávkovat samostatně. Populární gainery jsou představovány v sekci Recenze.

Jak užívat gainer
Pokud chcete, abyste opravdu zvýšili, objem svalové hmoty je nutné dodržet správné dávkování gaineru. Toto platí hlavně pro sportovce, kteří obtížně nabírají svalovou hmotu. Gainer má za úkol zvýšit množství přijaté energie a živin, proto se s ním nesmí šetřit. Snížením dávkování gaineru nic neušetříte, naopak investice bude neefektivní a efekt se nemusí dostavit. Přečtěte si: Jak užívat a dávkovat gainer


Pokud chcete nabrat objem svalové hmoty, musíte počítat i se zvýšením podkožního tuku. Toto je u objemové fáze běžný jev. Po objemové fázi proto následuje fáze rýsovací, kdy se nežádoucího tuku zbavíme a zkvalitníme získanou svalovou hmotu.

Potřebujete poradit?


E-mail email: obchod@elvita.cz

V případě dotazů nás neváhejte
kontaktovat. Rádi poradíme.

Copyright © www.elvita.cz, provozováno na systému tvorba e-shopu a pronájem e-shopu Shop5.cz

© www.elvita.cz

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace