Whey proteiny, proteiny se syrovátkového zdroje

Syrovátkový protein neboli Whey protein je přípravek s obsahem proteinů získaných z mléčné syrovátky. Syrovátkový protein je velice oblíben a jedná se o vůbec nejvyužívanější protein mezi sportovci. Syrovátkový protein má optimální spektrum aminokyselin a zejména vynikající stravitelnost a vstřebatelnost. Pokud usilujete o nárůst svalové hmoty, zvýšení výkonnosti, nebo ochranu svalové hmoty během hubnutí jsou Whey proteiny vhodná volba.

Řadit podle: Zobrazení:
Výběru neodpovídá žádná položka

Whey proteiny se liší zejména technologií zpracování a koncentrací bílkovin. Základním typem je Syrovátkový koncentrát (Whey Protein Concentrate), obsahuje od 50 do 80% bílkovin. WPC tvoří základ většiny syrovátkových proteinů a jedná se o poměrně levný a průměrně kvalitní zdroj bílkovin. O třídu výše je  Syrovátkový isolát (Whey Protein Isolate). Zde je díky technologii zpracování zvýšena koncentrace bílkovin na 80-90% obsahu s minimálním obsahem balastních látek. Nejkvalitnější a nejdražší variantou jsou Hydrolyzované whey proteiny, známe jako Whey Hydro. Jedná se o předštěpený syrovátkový protein, který vyniká rychlou vstřebatelností a je proto předurčen k použití po tréninku.

Whey proteiny jsou podrobněji rozepsány v článku Whey proteiny

Jaký syrovátkový protein vybrat

Syrovátkový hydrolyzát - Whey protein Hydro, je ideální potréninkový proteinový přípravek. Během krátké doby po konzumaci, dopravíte ke svalům kvalitní bílkoviny a nastartuje tak nárůst svalové hmoty a urychlíte regeneraci. Whey protein Hydro je možné užívat i během dne, ale v podstatě to je plýtvání penězi. Lepší volba během dne je WPI nebo WPC. Nebuďte překvapeni nahořklou chutí, která je pro Whey Protein Hydro charakteristická.

Syrovátkový isolát - Whey protein isolate, čistý a velice kvalitní zdroj bílkovin, obsahuje minimum laktózy a balastních látek. Je vhodný pro doplnění bílkovin v průběhu dne, nebo k doplnění bílkovin po tréninku. Využívá se i v období rýsovacích diet.

Syrovátkový koncentrát - Whey protein concentrate je vhodný pro doplnění bílkovin během dne, nebo ke konzumaci s delším odstupem po tréninku. Je vhodný do objemové fáze, nebo jako podpora regenerace, kdy potřebujete mimo bílkovin doplnit i větší množství energie.

Syrovátkový protein, co kontrolovat:

  • Pokud vybíráte whey proteiny sledujte množství laktózy, čím vyšší procento laktózy, tím více hrozí problémy se stravitelností.
  • Nenechte se zmást označením výrobku 100% whey protein, neznamená to 100% koncentraci bílkovin, ale to, že se jedná o čistě syrovátkový protein.
  • Zcela určitě nekupujte výrobky s vyšším obsahem sušené syrovátky. Sušená syrovátka je velice levná a obsahuje až 70% laktózy, která je špatně stravitelná.

Více informací o výběru vhodného proteinu, najdete v článku Jaký protein vybrat

Potřebujete poradit?


E-mail email: obchod@elvita.cz

V případě dotazů nás neváhejte
kontaktovat. Rádi poradíme.

Copyright © www.elvita.cz, provozováno na systému tvorba e-shopu a pronájem e-shopu Shop5.cz

© www.elvita.cz

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace