Rybí olej

Rybí olej obsahuje komplex nenasycených mastných kyselin. Neznámější jsou EPA a DHA. EPA a DHA jsou esenciální mastné kyseliny, které si tělo neumí samo vytvořit. Z tohoto důvodu musí být jejich přísun zajištěn ve stravě nebo pomocí potravinových doplňků. Jejich nejkvalitnějším přírodním zdrojem jsou právě mořské ryby.

Síla rybího oleje je skryta v Omega 3


V odborné literatuře existují tisíce článků a stovky studií, odkazujících na prospěšnost konzumace ryb.  Při výzkumech kardiovaskulárních onemocnění, byl zjištěn jejich minimální výskyt u Eskymáků, kteří ačkoliv konzumují velké množství živočišných tuků, těmito chorobami téměř netrpí! Jedním z hlavních důvodů je pozitivní vliv omega-3 mastných kyselin, obsažených v jejich jídelníčku.

Co jsou Omega-3 mastné kyseliny?

Jde o komplex nenasycených mastných kyselin, nejznámější jsou EPA a DHA. EPA a DHA jsou esenciální mastné kyseliny, které si tělo neumí samo vytvořit. Z tohoto důvodu musí být jejich přísun zajištěn ve stravě nebo pomocí potravinových doplňků. Jejich nejkvalitnějším přírodním zdrojem jsou právě mořské ryby.

Omega-3 a kardiovaskulární systém

Dnes již není pochyb o příznivém vlivu omega-3  na zdraví srdce a cév. Omega-3 mastné kyseliny hrají klíčovou roli při tvorbě buněčných membrán celého těla, a jsou nedílnou součástí při tvorbě hormonů, regulujících zánět, krevní srážlivost  a pružnosti cévní stěny.

  • pomáhají snižovat hladinu špatného cholesterolu
  • redukují hladinu trigliceridů v krvi
  • snižují riziko nepravidelného srdečního tepu nebo aritmie
  • omezuji zánět v těle, což pomáhá zabránit zanášení tepen

Omega-3 a imunitní systém

Ačkoliv se produkty s omega-3 běžně nezařazují mezi prostředky na zlepšení imunity, jako u jedné z mála látek byl jejich pozitivní vliv na imunitu skutečně prokázán! Při konzumaci koncentrátů s omega-3, také dochází ke zkrácení a zmírnění průběhu zánětlivých procesů.

Omega-3 a centrální nervový systém

Studie také jasně ukazují na nezbytnost mastných kyselin pro centrální nervový systém. Při jejich nedostatku se tato nezbytnost stává o to zřejmější.

Lidem kteří nemají ve stravě dostatek omega-3 mastných kyselin hrozí zvýšené riziko vzniku onemocnění, jako jsou demence, deprese, ztráta koncentrace atd..

  • zlepšují učení a paměť.  Ve studiích děti, které užívali omega-3 mastné kyseliny prospívali lépe ve škole, měli vyšší skóre v testech učení a paměti,  a také měli méně problémů s chováním než jejich vrstevníci, kteří  omega-3 neužívali
  • chrání proti depresi, a jiných poruchách nálady a dovedou také zlepšit náladu u lidí, kteří již deprese mají
  • brzdí útlum kognitivních funkcí v důsledku stárnutí

 

Vítěz nezávislého testu MF DNES, rybí olej od Vitaharmony:

Rybí olej - 1202393 -
Aktuální článek: Rybí olej

Starší články v kategorii

Novější články v kategorii

Vložit komentář

Jméno
Email ( email není zveřejněn )
Váš příspěvek   ( Fotky můžete vložit po odeslání příspěvku. )
opiště kód
antispam
     Více informací
Potřebujete poradit?


E-mail email: obchod@elvita.cz

V případě dotazů nás neváhejte
kontaktovat. Rádi poradíme.

Copyright © www.elvita.cz, provozováno na systému tvorba e-shopu a pronájem e-shopu Shop5.cz

© www.elvita.cz

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace